2 brązowe medale w Pucharze Polski w Oleśnicy

• 8 października 2017

Zuzanna Łogożna w kat. do 57kg oraz Bartosz Wójcik w kat. do 60kg wywalczyli brązowe krążki w Pucharze Polski Juniorów Mł. w Oleśnicy. Zuzia potwierdza, że znajduje się w czołówce zawodniczek w swojej kategorii, po wywalczonym tydzień wcześniej srebrnym medalu z WJO. Medal Wójcika jest już jego drugim medalem z Pucharu Polski.

Zuzia pierwszą swoją walkę rozpoczęła od przegranej z późniejszą finalistką tej kategorii - Kayser Jasmin z Niemiec. Zgodnie z systemem rozgrywania zawodów trafiła do repasaży. Tam jak burza pokonała wszystkie swoje przeciwniczki. Wygrała kolejno z: Agatą Pałka z Nowej Soli, Agatą Pontek z Warszawy, a w walce o brązowy medal zwyciężyła z Aleksandrą Matuszek z Wrocławia. W finale spotkały się dwie reprezentantki Niemiec - pogromczyni Zuzi z pierwszej walki oraz Folger Viktoria. Wygrała ta druga. Drugie 3. miejsce zdobyła Natalia Kozłowska z Wolbromia. W kategorii do 57kg walczyło 16 zawodniczek.

Bartosz Wójcik miał cięższe zadanie ponieważ jego kategoria wagowa okazała się najliczniejszą wagą na Pucharze Polski - startowało 36 zawodników. Pierwszą walką wygrał z reprezentantem Holandii - Alexem Remstedt. Druga walka to wygrana z Tomaszem Batóg z Ostrowca Świętokrzyskiego. W walce o wejście do półfinału Bartek przegrał z późniejszym finalistą - reprezentantem Niemiec Marko Babic. Po trafieniu do repasaży już nie miał sobie równych. Wygrane z Karolem Knapikiem na ippon oraz Dawidem Graca również na ippon zapewniły mu prawo walki o brązowy krążek. W walce o 3. miejsce Bartek popisał się kolejnym ipponem z Gruzinem - Aleksandr Loladze. W tej samej kategorii startował również inny rybniczanin - Adrian Zając, który wygrał pierwszą walkę. Niestety kolejną już przegrał i odpadł z zawodów. 1. miejsce wywalczył Michał Kowalczyk, który zwyciężył z Marco Babic. Drugie 3. miejsce dla Marcina Kowalskiego.

W niedzielę mieliśmy swojego jednego reprezentanta w grupie Juniorów - Kacpra Widucha w kat. do 81kg. Kacper pierwszą walką wygrał z Pawłem Kapustą. Kolejne walki przegrał z Arkabay Barak z Kazachstanu i Wojciechem Pundą z Wrocławia. Był to jego pierwszy start po dłuższej przerwie.

Polonia Rybnik wraca z kolejnego Pucharu Polski z medalami. Na 4 reprezentantów przywozimy 2 medale co należy podkreślić jako sukces. Zawodnicy mimo krótkiej przerwy po Warsaw Judo Open i mocnym campie po tych zawodach zdołali dobrze powalczyć. Zawodnicy po Oleśnicy, podobnie jak po WJO zostają na międzynarodowym campie aby poprawiać swoje umiejętności walki.